تلفن تماس خط ویژه 1786 (داخل تهران) تلفن تماس دیگر شهرها 02144360360

قیمت مسکن در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و این موضوع در کلان شهر هایی مانند تهران با چالش های بیشتری روبرو بوده است. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه کدام است؟ می توان گفت امروزه بسیاری از جوان ها و افراد جامعه در حسرت خرید یک آپارتمان هستند و به همین دلیل میزان اجاره نشینی افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افراد در سطح شهر تهران به دنبال یک خانه با اجاره مناسب در مناطق مختلف هستند. اصولا قیمت مناطق طبق گزارش بانک مرکزی اعلام می شود. در گزارش های اخیر قید شده است که دو منطقه 18 و 19، به عنوان ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه و البته خرید شناخته شده اند. در 22 منطقه شهر تهران اصولا مناطقی که در موقعیت های جغرافیایی جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق قرار دارند به عنوان ارزان ترین مناطق معرفی شده اند. این موقعیت های جغرافیایی شامل مناطق مختلف می شوند.

پیشنهاد مطاله : توصیه های صداقت بار برای اسباب کشی
مناطق 15، 16، 17، 18، 19 و 20 به عنوان ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه و خرید شناخته شده اند. در ادامه در مورد موقعیت های جغرافیایی و حتی آمار جمعیتی این مناطق توضیحاتی ارائه خواهیم داد. هر کدام از این مناطق خود شامل محله هایی می شوند که تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

منطقه 15 تهران بهترین منطقه برای اجاره خانه ارزان
منطقه 15 تهران بهترین منطقه برای اجاره خانه ارزان

منطقه 15 تهران؛ از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه

این منطقه از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شرق تهران قرار گرفته است. می توان منطقه 15 را از جمله مناطقی دانست که در سال های اخیر از نظر بافت شهری پیشرفت و رشد خوبی داشته است. طبق آمارگیری انجام شده در اوایل دهه 90 این منطقه جمعیتی معادل 638،740 نفر دارد. این منطقه تقریبا دسترسی راحت و سریعی به نقاط مختلف تهران دارد. شهرک های مسکونی و تعدد فضا های سبز و بوستان ها نیز از امکانات این منطقه محسوب می شوند. از جمله محله های مهم در منطقه 15 تهران می توان به افسریه، بیسیم، کیانشهر، شهرک مسعودیه و … اشاره کرد.
افسریه را می توان از محله های نسبتا قدیمی و البته نظامی نشین منطقه 15 محسوب کرد. می توان گفت به دلیل وجود سازمان های نظامی در این منطقه، افسریه دارای امنیت بیشتری است. این منطقه در جنوب شرقی تهران واقع شده است که از قسمت غرب به بزرگراه بسیج، از شرق و شمال به قصر فیروزه و جنوب به بلوار خاتم و شهرک والفجر محدود است.
بیسیم از دیگر مناطق جنوب تهران است. بیسیم را می توان از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه محسوب کرد. شاید با خود فکر کنید که چرا نام این محله به نام بیسیم نامگذاری شده است؟ در سال های بسیار دور اولین دکل مخابراتی شهر تهران را در این منطقه نصب کرده اند که همین کار باعث شده است که این منطقه به نام بیسیم شناخته شود. این منطقه در سال های اخیر به عنوان مناطق شهری شناخته شده است و این موضوع به دلیل شلوغی شهر تهران و ازدحام جمعیت است. بیسیم از شمال به خیابان حصاری و محله طیب محدود می شود و همچنین از غرب به 17 شهریور و از شرق به خیابان انور زاده و از جنوب به بزرگراه بعثت.
کیانشهر که شامل دو بخش شمالی و جنوبی است، یکی از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه است. یکی از مترو های جنوب شهر تهران به نام متروی کیانشهر است. این منطقه محبوبیت خاصی دارد.
از دیگر محله های منطقه 15 که به عنوان ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه شناخته می شود، شهرک مسعودیه است که بعد از انقلاب به عنوان یکی از مناطق مسکونی شناخته شده است.

منطقه 16 و 17 جهت اجاره خانه
منطقه 16 و 17 جهت اجاره خانه

منطقه 16 و 17 از دیگر مناطق ارزان تهران

منطقه 16 از دیگر مناطقی است که از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه شناخته شده است. بافت های مسکونی این منطقه اصولا قدیمی هستند و شامل محله های نازی آباد، یاخچی آباد، خزانه، علی آباد است. نازی آباد نسبت به دیگر محله های منطقه 16، بافت شهری جدیدتری دارد. خزانه از محله های پرجمعیت این منطقه محسوب می شود. یاخچی آباد که در قسمت جنوب غربی منطقه 16 قرار گرفته است و شامل محله های شهرک بعثت، وصال و چهارصد دستگاه است. علی آباد به عنوان یکی از محله های قدیمی منطقه 16 شناخته شده است. بافت قدیمی و تراکم جمعیت بالایی دارد.
از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه و خرید، منطقه 17 است که بافت مسکونی نامنظم و قدیمی دارد. این منطقه 18 محله 3 ناحیه دارد که از مناطق کوچک تهران محسوب می شود. این منطقه را محله آذری می شناسند. امام زاده حسن نیز از دیگر محله های منطقه 17 است که بسیار پر جمعیت و پر تردد می باشد.

مناطق 18 و 19 از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه

یکی از ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه، منطقه 18 است. این منطقه در دهه اخیر پیشرفت های بسیاری داشته است. از جمله محله های این منطقه می توان به یافت آباد، کوی فردوس (که امروزه به نام شهرک فردوس شناخته می شود)، شهرک ولیعصر و شاد آباد اشاره کرد. یافت آباد از قدیمی ترین محله های این منطقه محسوب می شود. از مزایای این منطقه می توان دسترسی سریع و راحت آن به مرکز شهر را نام برد. در این منطقه که پیشرفت های بسیاری داشته است، بافت شهری پیشرفت شایان توجهی داشته است. شهرک فردوس از دیگر محله های منطقه 18 است که بافتی سنتی دارد و تراکم جمعیت بالایی در این منطقه مشاهده می شود. شهرک ولیعصر از دیگر محله های منطقه 18 است که به عنوان یکی از محله های مهم تجاری و اقتصادی شناخته می شود. شاد آباد از محله هایی است که دسترسی راحتی به تمامی نقاط شهری دارد. آلودگی هوا در این منطقه به نسبت بالاتر است.
منطقه 19 از دیگر مناطق ارزان تهران محسوب می شود که در جنوب شهر واقع است. دارای 19 منطقه، 5 ناحیه و 13 محله است. از جمله محله های این منطقه می توان به نعمت آباد، خانی آباد، عبدل آباد و … اشاره کرد.

منطقه 20 با قدمتی چندین هزار ساله

از جمله ارزان ترین مناطق تهران برای اجاره خانه می توان منطقه 20 را نام برد. این منطقه قدیمی را با محله هایی به نام صفاییه، جوانمرد قصاب، ظهیر آباد و اقدسیه شهر ری می شناسند. این منطقه را به دلیل وجود ضریح مطهر شاه عبدالعظیم به عنوان یک منطقه سنتی و البته مذهبی یاد می کنند. از مزیت های این منطقه می توان به ایستگاه های متعدد اتوبوس، بی آر تی و مترو اشاره کرد.

منبع : صداقت بار

3.4/5 - (36 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *