حمل و جابجایی گاوصندوق

یکی از کار های سخت در محل کار ، منزل شخصی و … جابجایی وسایل سنگین می باشد که کار هر کسی نمی باشد. ما در شرکت باربری صداقت بار افرادی جهت جابجایی لوازم سنگین استخدام کرده این که با تجربه بالا به شما در جابجایی گاوصندوق و حمل گاوصندوق کمک می کنند. 

جهت جابجایی گاوصندوق  در تهران به بهترین شکل با شرکت صداقت بار تماس بگیرید.

تلفن تماس خط ویژه 178602144360360

خدمات حمل گاوصندوق در اسباب کشی | جابجایی ایمن و راحت گاوصندوق صداقت بار

نحوه صحیح جابجایی گاوصندوق در اسباب کشی چگونه است؟ اسباب کشی فرآیندی وقت گیر و در حین حال دشوار می باشد. بسته بندی، حمل و جابجایی برخی از لوازم به دلیل ابعاد، حجم و وزنی که دارند، چالش برانگیز می شود. گاو صندوق از آن دسته از لوازمی است که جابجایی و حمل آن به دلیل وزن سنگینی که دارد، کار آسانی نیست. شما می توانید برای جابجایی گاو صندوق، یا اینکار را به شرکت های باربری ایمن و تخصصی در این زمینه بسپارید یا می توانید خود با رعایت برخی نکات، آن را به شیوه ای اصولی جابجا نمایید. در ادامه این مقاله از وبسایت صداقت بار همراه ما باشید تا با نحوه صحیح جابجایی گاو صندوق آشنا شویم.

مشکلات حمل بار گاوصندوق

گاوصندوق ها از نطر ابعاد و کاربرد، دارای انواع مختلفی شامل گاوصندوق های خانگی، گاوصندوق های هتلی، گاوصندوق های خزانه ای و بانکی و … می باشند. در حالی که گاو صندوق های بانکی بسیار سنگین و بزرگ هستند، گاو صندوق های هتلی وزن کمتری نسبت به دیگر انواع گاو صندوق دارد. گاو صندوق های خانگی نیز دارای وزن متوسطی هستند و توسط یک شخص و به تنهایی قابل جابجایی نمی باشند.

بزرگ ترین مشکل و چالشی که در حمل بار گاوصندوق وجود دارد، وزن بالای آن است. در حقیقت وزن سنگین گاو صندوق جابجایی آن را تبدیل به یک فرآیند بسیار مشکل کرده است. همینطور اگر افراد در زمان حمل و جابجایی گاوصندوق به نکات مهم در این زمینه توجهی نداشته باشند، احتمال آسیب دیدن دست و پای آن ها وجود دارد. ضمن اینکه سقوط گاوصندوق در طی حمل و نقل، منجر به آسیب دیدن خود گاوصندوق و هم کف خانه و یا اداره نیز می گردد. بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن حمل کننده، گاوصندوق و همینطور کف محیط، بهتر است این کار را به شرکت های باربری معتبر در این زمینه بسپارید.

توصیه‌ های قبل از حمل گاوصندوق

اگر تصمیم دارید گاوصندوق را خودتان جابجا نمایید، توصیه می کنیم حتما به مواردی که در ادامه آورده ایم، توجه داشته باشید.

خالی کردن محتویات درون گاو صندوق

در صورت امکان بهتر است که ابتدا محتویات داخل گاوصندوق را خالی کنید، چراکه اینگونه ضمن اینکه وزن گاوصندوق با خروج برخی از آیتم ها کمتر می شود، از آسیب دیدن احتمالی محتویات ارزشمند درون گاوصندوق در زمان جابجایی نیز جلوگیری می گردد.

به همین دلیل توصیه می کنیم اگر لوازم حساسی را در گاو صندوق خود دارید، قبل از جابجایی آن ها را خارج کنید و در جایی امن قرار دهید.

دست و پا گیر نبودن پوشش حمل کننده

سعی کنید از پوشیدن لباس های خیلی گشاد که در هنگام جابجایی گاوصندوق دست و پاگیر هستند، اجتناب کنید. از لباس های راحت که درهنگام جابجایی بار به شما راحتی عمل می دهد در زمان حمل گاو صندوق استفاده کنید.

توجه به مسیرهای خروجی

از دیگر موضوعات مهم در جابجایی گاوصندوق، توجه به مسیرهای خروجی می باشد. در نظر داشته باشید که در حین جابجایی گاو صندوق، احتمال برخورد آن با مسیرهای خروجی و همینطور حاشیه دیوارها و چهارچوب ها وجود دارد. پیش از اینکه بخواهید گاو صندوق را جابجا کنید، ابتدا مسیرهای خروجی را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را ایمن نمایید. می توانید در صورت نیاز از یکسری پوشاننده در مسیرهایی که قرار است گاوصندوق از آن عبور کند استفاده کنید تا در صورت برخورد احتمالی گاوصندوق به این قسمت ها نیز احتمال آسیب در پایین ترین سطح خود باشد.

درخواست نیرو جهت جابجایی گاوصندوق در تهران
درخواست نیرو جهت جابجایی گاوصندوق در تهران

آماده کردن تجهیزات لازم

پیش از اینکه بخواهید اقدام به جابجایی گاو صندوق نمایید، حتما تجهیزات لازم شامل چرخ مخصوص حمل گاو صندوق، دستکش، کمربند مخصوص حمل بار و … را تهیه نمایید.

ایمن کردن گاوصندوق

می توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن احتمالی گاوصندوق در برخورد با موانع موجود در مسیر، اطراف آن را با استفاده از حوله و یا ملحفه هایی بپوشانید.

تجهیزات حمل و نقل گاوصندوق

بهترین ابزار برای جابجایی گاوصندوق، چرخ حمل مخصوص این وسیله است. چرخ حمل گاوصندوق از نظر طراحی مشابه با حرف ال انگلیسی (L) می باشد که در دوطرف آن چرخ هایی تعبیه شده است. با استفاده از چرخ حمل گاوصندوق، میزان فشار بر روی حمل کننده گاو صندوق کاهش پیدا می کند. ضمن اینکه با استفاده از آن انتقال گاوصندوق از طبقات بالا به پایین و همینطور برعکس به راحتی وجود خواهد داشت.

با استفاده از چرخ های مخصوص جابجایی گاوصندوق، شما به راحتی می توانید گاوصندوق های بسیار سنگین را با وزنی بالاتر از 120 کیلوگرم جابجا کنید. البته برای جابجایی گاو صندوق، تجهیزات دیگری شامل کمربند مخصوص حمل بار و طناب نیز مورد استفاده قرار می گیرد که می توانند به عنوان مکملی برای چرخ حمل بار گاوصندوق مورد استفاده قرار بگیرند.

تعداد افراد مورد نیاز برای حمل گاو‌صندوق

اگر گاوصندوق شما دارای وزنی کمتر از 120 کیلوگرم می باشد، وجود دو نفر کافی برای حمل آن کافی است. وجود دو نفر به همراه تجهیرات لازم برای جا به جایی گاوصندوق، حمل آن را به راحتی میسر می سازد. برای گاوصندوق هایی با وزن سنگین تر، حداقل به سه و حداکثر به هفت نفر نیاز می باشد. ضمن اینکه چرخ حمل گاوصندوق نیز باید حتما وجود داشته باشد. در صورتی که قصد جابجایی گاوصندوق های بانکی را داشته باشید، برای اینکار وجود جرتقیل ضرورت دارد.

انواع روش های حمل بار گاوصندوق

متناسب با ابعاد و وزن گاوصندوق ها، از روش های مختلفی نیز برای حمل آن ها استفاده می شود. در ادامه پیرامون رایج ترین روش های حمل بار گاوصندوق توضیحاتی را آورده ایم.

جابجایی و حمل گاوصندوق به صورت دستی

برخی از گاوصندوق ها که تحت عنوان گاوصندوق هتلی استفاده می شوند، دارای وزن کمی بین 12 الی 16 کیلوگرم می باشند. جابجایی این دسته از گاوصندوق ها به راحتی و با وجود یک نفر امکان پذیر می باشد.

حمل بار گاو صندوق با چرخ حمل

گاو صندوق های خانگی معمولا دارای وزنی کمتر از 120  کیلوگرم هستند. برای حمل این دسته از گاو صندوق ها بهتر است از چرخ های مخصوص حمل گاو صندوق استفاده شود. جابجایی گاوصندوق های خانگی بدون وجود چرخ مخصوص، تقریبا امکان پذیر نیست.

جابجایی گاو صندوق توسط جرثقیل

برای جابجایی گاوصندوق های خیلی بزرگ و خیلی سنگین که دارای وزنی بیش از 500 کیلوگرم هستند، از جرثقیل استفاده می شود. با استفاده از جرثقیل و چند کارگر برای کنترل شرایط، به راحتی می توان این دسته از گاو صندوق ها را نیز جابجا کرد.

هزینه حمل گاوصندوق در تهران | صداقت بار
هزینه حمل گاوصندوق در تهران | صداقت بار

هزینه حمل بار گاوصندوق

در تعیین هزینه حمل بار گاوصندوق ، عوامل مختلفی شامل تعداد کارگران مورد نیاز، تعداد طبقات ساختمان مبداء و مقصد، وزن گاوصندوق، وسیله مورد نیاز برای ایاب و ذهاب و … تاثیرگذار می باشد.

در حالی که حمل گاوصندوق های هتلی توسط یک کارگر صورت می گیرد، برای حمل گاوصندوق های خانگی به سه کارگر به همراه برخی تجهیزات و برای حمل گاوصندوق های بانکی به هفت کارگرد و یا جرثقیل نیاز است.

حمل و جابجایی گاو‌ صندوق توسط باربری و اتوبار صداقت بار

گاو صندوق از جمله لوازم سنگین در اسباب کشی می باشد که جابجایی و حمل آن با چالش های خاص خود همراه است. برخی از افراد ترجیح می دهند در زمان اسباب کشی، این وسیله را به کمک چند نفر دیگر، خودشان جابجا کنند. اما در صورتی که این کار به شیوه ای اصولی انجام نشود، احتمال آسیب دیدن و همینطور بروز خطرات جبران ناپذیر جسمانی برای افراد حمل کننده وجود دارد.

توصیه می کنیم در این زمینه ریسک نکنید و جابجایی و حمل بار را به افرادی که در این زمینه مهارت دارند، بسپارید. باربری و اتوبار صداقت بار، انواع گاوصندوق را بدون اینکه آسیبی متوجه آن شود، در کوتاه ترین زمان ممکن، برای شما جابجا می کنند. بنابراین جهت حفظ سلامت کالا، کار را به کاردان بسپارید. برای اطلاع از جزئیات بسته بندی، حمل و جابجایی انواع لوازم منزل در مجموعه صداقت بار، از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان صداقت بار تماس بگیرید.