ارسال پرسنل جهت پذیرایی

پذیرایی (ارسال پرسنل خانم و آقا جهت پذیرایی از مهمان ها و مراسمات)

برگزاری مراسم های و مهمانی بزرگ دردسرهای خود را دارد. از خرج و مخارج آن که بگذریم، پذیرایی کردن از مهمان ها کاری بس دشوار است. مدیریت مجالس، هماهنگی کارها و اجرای مراسم خاص اصلاً کار راحت و ساده ای نیست. در این موارد صاحب مجلس نمی تواند به تنهایی از عهده همه این کار بر بیاید. پس لازم است تا تعدادی کارگر را برای پذیرایی از مهمان ها استخدام کند تا مراسم او به خوبی برگزار شود. در این صورت صاحب مجلس به راحتی می تواند با مهمان های خود خوش و بش کرده و فرصت هم صحبتی با آن ها برای او امکان پذیر است. اگر به دنبال یگ تیم و پرسنل پذیرایی مجرب و آموزش دیده هستید با ما همراه باشید.

حال این سؤال برایتان پیش می آید که دقیقاً مهماندارها و کارگرها چه کارهایی را باید انجام دهند؟ در حقیقت محدوده وظایف مهماندارها و کارگرها چیست؟

تیم پذیرایی صداقت بار
تیم پذیرایی صداقت بار

کارگر برای پذیرایی کیست؟

کارگرهای مجالس دقیقاً مهماندارهای خانم و آقا هستند که شرکت های خدمات مجالس به محل اعزام می کند. این افراد به طور کامل آموزش های لازم را برای پذیرایی از یک مراسم خاص ومهمان ها را دیده اند. در واقع این افراد با نحوه سرو غذا ها و از همه مهمتر نحوه برخورد با مهمان ها آشنایی کامل دارند. در بیشتر کشورهای دنیا برای کارگران خود آموزش های آکادمیک برای پذیرایی در مجالس انجام می شود. این افراد با طرز برخور و پذیرایی خود می توانند باعث رضایت و یا عدم رضایت مهمان ها از مراسم شوند. اگر مهماندارهای شرکت انتخابی شما به کارشان مسلط باشند وآن را به نحو احسنت انجام دهند، مراسم با کیفیت عالی و در خور و شایسته شما برگزار می شود.

وظیفه مهماندار مجالس چیست؟

شرکت های خدماتی با اعزام مهماندار آقا و خانم برای پذیرایی در مجالس، مدیریت مجالس و مراسم را ساده تر کرده اند. یک مجلس عروسی، سالگرد ازدواج، تولد و … را نمی توان با یک مهمانی ساده برگزار کرد. این مراسم می تواند بزرگترین اتفاق در روزهای زندگی هر فردی باشد پس باید با کیفیت و خوب برگزار شود. حتی کوچک‌ ترین اشتباه در پذیرایی از مهمان ها هم قابل جبران نیست. به هر حال همه شما به خاطر هزینه هایی که کرده اید، حق دارید انتظار داشته باشید که همه چیز طبق اصول و نظر شما پیش رود. در تیم گروهی کارگران در پذیرایی از مهمان ها هر یک وظیفه مخصوص و مشخصی برای خود دارد. برای مثال عده ای از این کارگرها وظیفه سرو کردن غذا و تمیز کردن میزها و عوض کردن ظروف را دارند. اما تعدادی دیگر از مهماندارها در هنگام ورودی و خروجی مهمان ها در تالار برای خوشامد گویی و تشکر می ایستند. در مجموع همیشه کارگران وظیفه دارند تا در پذیرایی از صفر تا صد کارهای مجلس را انجام دهند و در خدمت مهمان ها باشد. در این جا به وظایف مهماندارها به صورت اجمالی اشاره‌ای می کنیم:

آماده کردن سالن قبل از ورود مهمان ها

هماهنگی با سر آشپز برای نحوه سرو غذا و ارائه منو

خوشامد گویی به مهمان ها در زمان ورود به سالن

پذیرایی از مهمان ها با شیرینی، شربت و غذا

احترام گذاشتن به مهمان ها در همه ساعات حضور آن‌ها در سالن

رسیدگی به درخواست تک ‌تک مهمان ها و پاسخگویی درست و مؤدبانه در زمان اعتراض

حضور در کنار درب های خروجی برای بدرقه و تشکر از حضور آ نها در مجلس

پرسنل خانم جهت پذیرایی از مهمانی ها
پرسنل خانم جهت پذیرایی از مهمانی ها

تیپ و ظاهر کارگر پذیرایی چگونه باید باشد؟

آراستگی و پاکیزگی از مشخصه های بارز مهمانداران آقا و خانم است. وضعیت ظاهری کارگرهای تشریفات و پذیرایی خیلی مهم است. معمولاً در اکثر شرکت های خدماتی برای پرسنل تشریفات خود یونیفرم ویژه‌ای را تدارک می بینند. به این صورت هماهنگی در ظاهر پرسنل باعث ایجاد حس بهتر در اجرای مراسم می شود. ولی اگر از نوع پوشاک و ظاهر افراد بگذریم، وضعیت بهداشت فردی آن ها از همه مهم‌تر است زیرا  پرسنل تشریفاتی در همه ساعات مراسم در داخل سالن حضور دارند و در بین مهمان ها تردد می کنند. پس داشتن بهداشت فردی و وضعیت ظاهری مناسب از شرایط بسیار مهم برای هر مهمانداری در زمان پذیرایی است.

نحوه برخورد کارگر تشریفات با مهمان ها

یکی از مهم ترین وظایفی که مهماندار آقا و خانم در زمان ورود مهمان ها انجام می دهد، خوشامدگویی به آنها است. نوع رفتار و ادب مهماندار روی مهمان ها تأثیر بسیار زیادی می گذارد. کارگر برای پذیرایی در مهمانی های خاص و مراسم عروسی با افراد زیادی سر و کار دارد که هر یک برای خود رفتار منحصر به فردی خواهند داشت؛ ولی یک مهماندار حرفه ای و خوب در زمان پذیرای باید بتواند به درستی با مهمان ها برخورد کند. از خصوصیات یک کارگر پذیرایی می توان موارد زیر را نام برد:

جر و بحث با مهمان ها، حرف زدن طولانی یا هر رفتار ناپسند دیگر درخور یک مهماندار یا کارگر پذیرایی نیست.

مهماندار حرفه ای و آموزش دیده هیچ گاه با مهمان ها وارد مذاکرات بحث برانگیز یا صحبت خصوصی نمی شود.

کارگران تشریفات باید در تمام اطراف سالن، برای رسیدگی به مهمان ها حضور مستمر داشته باشد.

در شرکت های خدماتی زبده، پرسنل پذیرایی آن وظیفه خود می بینند که مهمان ها را به اتاق پرو لباس و دستشویی و …. راهنمایی کنند.

کارگر پذیرایی کار بلد هیچ گاه بیش از حد در سالن و بین مهمان ها رفت و آمد نمی کند.

در زمانی که سالمند یا شخص معلولی در سالن به کمک احتیاج داشت، کارگر تشریفات باید آماده کمک رسانی باشد.

رفتار یک کارگر پذیرایی در تمام طول جشن و مراسم باید در نهایت ادب و احترام به مهمان ها همراه باشد.

پذیرایی پرسنل تشریفات از مهمان ها

همه ما می دانیم که این روزها در بیشتر جشن ها و مراسم ها، غذا به صورت سرو سرویس ارائه می شود، در این زمان است که نقش مهم کارگران پذیرایی از مهمان ها نمودار می شود. پرسنل تشریفات باید مهمان ها را با کمال احترام و ادب به سمت میز غذا راهنمایی کنند. حضور مستمر و دائم خدمه پذیرایی در اطراف محل غذا خوری امری لازم و ضروری است. همه پرسنل پذیرایی باید از دستکش بهداشتی و ماسک در زمان پخت و سرو غذا استفاده کنند. مدیریت درست و صحیح این است که در زمان پذیرایی و سرو غذا هیچ میزی خالی نباشد و شان مهمان ها همیشه حفظ شود.

از دیگر خدمات صداقت بار می توان به موارد زیر اشاره کرد

سخن پایانی

اگر شما هم این روزها برای برگزاری جشن و مهمانی های خود نیاز به کارگران خانم و آقا برای پذیرایی دارید به شما این نوید را می دهیم که شرکت باربری و اتوبار صداقت بار دارای تجربه کافی در این زمینه بوده و در هر زمان  می توانید از خدمات ما بهره بگیرید.