به منظور رونق بخشیدن به صنعت حمل و نقل و باربری در ایران، وانت‌هایی چون زامیاد 24 و وانت پیکان به تولید رسیدند. وانت از جمله وسایل حمل و نقل بسیار مهم در حوزه باربری است که با وجود توقف تولید مدل‌هایی از آن و خطرات جانی که در طول سالیان به همراه داشته، هنوز بسیار پرطرفدار و محبوب است.

دلیل این محبوبیت به قمت خرید مناسب، در دسترس بودن قطعات و قابلیت حمل بار سنگین توسط مدل‌هایی از وانت مثل نیسان آبی و وانت بار پیکان بر می‌گردد. بخش عمده‌ای از حمل بار تهران هنوز به وسیله وانت و نیسان صورت می‌گیرد. به همین جهت در این متن به مزایای حمل بار با این وسایل نقلیه و همچنین نحوه محاسبه حمل بار با وانت و نیسان بار در تهران خواهیم پرداخت.

مزایای حمل بار با وانت و نیسان

باربری و اتوبارهای سطح تهران از انواع وانت مثل نیسان و وانت پیکان به عنوان وسایل حمل و نقل مهم و اساسی در امر خدمات رسانی استفاده می‌کنند. هیچ شرکت باربری را نمی‌توان یافت که از انواع وانت در جهت ارائه خدمات و حمل و نقل استفاده نکند زیرا برای جابجایی بارهایی با حجم کم و متوسط، نیسان و وانت بار بهترین وسیله به شمار می‌روند. بهتر است به صورت موردی به بیان مزایای حمل بار با وانت بپردازیم:

 • ترافیک تهران همیشه مشکل ساز بوده است به ویژه اگر ماشین‌های باربری بزرگ لوازم منزل یا شرکت‌ها را در این خیابا‌ن‌های شلوغ و پرازدحام، جابه‌جا کنند. این مشکلات برای وسایل حمل و نقل کوچک‌تری چون نیسان و وانت بار، به مراتب کمتر است. به همین جهت شرکت‌های باربری و اتوبار تهران جهت تسریع روند حمل و نقل از وانت بار و نیسان بهره می‌برند. این نکته را باید در مد نظر داشت که هرچه روند جابه‌جایی و حمل بارسریع‌تر انجام بگیرد، هزینه‌های باربری نهایی که مشتری باید پرداخت کند، کمتر خواهد شد.
 • وانت بار و نیسان از جمله وسایل حمل و نقل با بدنه مستحکم با قدرت حمل بارهای سنگین هستند. میزان استاندارد حمل بار با نیسان 2800 کیلو است اما دوبرابر این مقدار یعنی حدود 5000 کیلوگرم نیز توسط زامیاد یا نیسان آبی به راحتی حمل می‌شود. قدرت حمل بالایی که نیسان از آن بهره مند است حتی با وجود امکانات و ایمنی پایین این وسیله، باعث شده که از اوایل تولید تا به الان پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین وانت ایرانی باقی بماند. به همین جهت امکان حمل بارهای سنگین با زامیاد 24 امکان پذیر است و این یکی دیگر از دلایل محبوبیت این وسیله نقیله در شرکت‌های باربری است.
 • استحکام و جان سختی وانت پیکان نیز همواره باعث جذب و فروش بالای این نوع وانت ایرانی بوده است. بدنه محکم و توانایی حمل 600 کیلوگرم بار به صورت استاندارد، از مزایای حمل بار با وانت پیکان است. البته همانند نیسان، وانت پیکان نیز از این مقدار فراتر رفته و تا یک تن و بیشتر، بارهای مختلفی را جابه‌جا می‌کند.
 • اثاث منزل، جهیزیه، لوازم شرکت‌ها و دفاتر، فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها در صورتی که در حجم پایین و متوسط خواهان جابه‌جایی لوازم باشند، از وانت و نیسان بهره می‌برند. شرکت‌های باربری نیز برای انتقال وسایلی در حجم کم این گونه وسایل نقلیه را به محل می‌فرستند. درخواست کامیون برای جابه‌جایی لوازمی که به راحتی با نیسان یا انواع وانت حمل می‌شود، فقط هزینه‌های باربری را افزایش می‌دهد.
وانت بار و نیسان بار تلفنی صداقت بار | تلفن 1786

وانت بار تهران

وانت باریا باردو از محبوب‌ترین وسایل حمل و نقل و باربری در ایران به شمار می‌رود. چندین سال از تولید آخرین باردوهای ایران خودرو می‌گذرد اما هنوز در خیابان و محله‌های تهران به وفور شاهد رفت و آمد و حضور این وسیله باربری محبوب و کارآمد هستیم.

وانت پیکان قیمت پایین و قدرت خوبی دارد از این رو اقشار مختلف جامعه قادر به خرید و کسب درامد از آن هستند. هزینه نگه داری و قیمت خرید قطعات باردو نیز پایین و به صرفه است. به لطف شاسی مستحکم وانت پیکان قادر به جابه‌جایی حدود یک تن بار و اثاث خواهیم بود.

محاسبه هزینه‌های حمل بار با وانت و نیسان

شاید بخواهید برآوردی از هزینه‌های باربری برای حمل لوازم داشته باشید یا با قیمت‌های متفاوتی از جانب برخی شرکت‌های باربری و اتوبار مواجه شده‌اید. در این حالت اطلاع از نحوه محاسبه هزینه‌های باربری با وانت و نیسان در تهران کمک کننده خواهد بود. در ادامه قصد داریم تمام عواملی را که در محاسبه قیمت باربری با انواع وانت موثر هستند، بیان کنیم.

میزان مسافت باربری

از عوامل موثر در تعیین قیمت باربری با وانت و نیسان، میزان مسافت بین مبدا و مقصد باربری است. قطعا هر چه این مسافت بیشتر باشد هزینه باربری نیز افزایش خواهد یافت و برای مسافت‌های کمتر هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

وضعیت آب و هوا

آب و هوای بارانی و برفی، پروسه حمل بار را به لحاظ بارگیری و ترافیک سخت‌تر خواهد کرد. کارگران باید با احتیاط بیشتری لوازم را جابه‌جا کنند و بارگیری و بسته بندی آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که در معرض خیس شدن قرار نگیرند. همه این عوامل باعث افزایش سختی کار برای راننده یا کارگران می‌شود و از طرفی زمان بیشتری نیز از آن‌ها خواهد گرفت. در این شرایط افزایش هزینه‌های باربری نهایی با وانت و نیسان در تهران امری طبیعی است.

نوع وانت انتخابی

تنوع وانت در چندسال خیر در ایران بیشتر شده است و جدا از وانت نیسان و وانت پیکان، مدل‌های دیگری مثل وانت پراید و وانت پژو با مزایای خاصی به تولید رسیده‌اند. انتخاب هر کدام از این وانت‌ها هزینه‌های معینی به همراه دارد. به طور مثال وانت پیکان هزینه باربری کمتری به همراه دارد اما نیسان آبی به دلیل حجم بیشتری از لوازم که در خود جا می‌دهد، نرخ بالاتری خواهد داشت.

لوازم بسته بندی تیم صداقت بار
لوازم بسته بندی تیم صداقت بار

خدمات بسته بندی

اگر لوازم از قبل توسط شخص یا شرکت مربوطه بسته بندی شده باشند مقداری در هزینه‌های نهایی باربری با نیسان و وانت در تهران کاسته خواهد شد. اما گاهی کارفرما پروسه بسته بندی بار را به شرکت باربری و اتوبار می‌سپارد. دلیل این امر عدم مهارت و توان کافی در بسته بندی یا عدم داشتن زمان کافی است. گاهی نیز لوازمی که جابه‌جا می‌شوند از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند و باید به صورتی دقیق و اصولی توسط افرادی حرفه‌ای بسته بندی شوند. بسته بندی، پیچیدن و جمع کردن لوازم توسط کادر شرکت باربری بر روی هزینه‌های نهایی تاثیرگذار است.

میزان لوازم مورد استفاده در بسته بندی

در طول بسته بندی و بارگیری بار داخل نیسان و وانت نیاز به استفاده از وسایلی چون نایلکس، نایلون حبابدار، انواع فوم، طناب، استرچ رپ، کارتن، چسپ و … است. این لوازم در صورتی که توسط شرکت باربری به محل بارگیری آورده شود، بر هزینه‌های نهایی می‌افزاید.

چیدمان بار و اثاث

گاهی لوازمی که توسط وانت و نیسان در تهران به نقاط مختلف جابه‌جا می‌شوند، بنا به درخواست مشتری چیدمان آن‌ها نیز توسط شرکت باربری انجام می‌گیرد. شرکت‌های اتوبار و باربری تهران، افرادی را به این منظور آموزش می‌دهند. این افراد سریع و در کمال دقت لوازم را طبق سلیقه مشتری در مکان خود قرار می‌دهند. در صورتی که افراد خواهان برخورداری از این خدمات باشند، باید هزینه‌های باربری بیشتری پرداخت کنند.

تعداد کارگران درخواستی

اتحادیه باربری تهران برای هر تعداد کارگر باربری هر ساله نرخ ثابتی را اعلام خواهد کرد. مشتری هنگام مراجعه به شرکت باربری با توجه به تعداد لوازمی که باید جابه‌جا شوند، تعداد کارگر مورد نیاز را به شرکت اعلام خواهد کرد. با توجه به تعداد کارگر درخواستی، قسمتی از هزینه‌های نهایی باربری مشخص خواهد شد.

زمان اتمام کار

هزینه‌های باربری با وانت و نیسان در صورتی که پروسه باربری بیشتر از سه ساعت طول بکشد، افزایش خواهد یافت. این مدت زمان به صورت استادندارد توسط اتحادیه باربری تعیین شده است. عواملی مثل آب وهوا، ترافیک، شرایط جغرافیایی مبدا یا حجم زیاد لوازم ممکن است باعث افزایش مدت زمان بارگیری و باربری شوند که افزایش هزینه‌های باربری را در پی خواهند داشت.

تعداد طبقات ساختمان مبدا و مقصد

وانت‌ها بارهای مختلفی را از نقاط مختلف بارگیری کرده و به سایر نقاط جابه‌جا می‌کنند. در اکثر مواقع بار مورد نظر باید از طبقات همکف به بالای ساختمان به پایین منتقل شود  یا به طبقات بالاتر جابه‌جا شود. انتقال لوازم از پله باعث سخت‌تر شدن فرایند حمل و نقل و خستگی بیشتر کارگران خواهد شد و مدت زمان باربری را نیز افزایش می‌دهد. بنابراین به عنوان یک فاکتور مهم در تعیین هزینه‌های باربری با وانت و نیسان در تهران در نظر گرفته می‌شود.

نیسان، سلطان حمل و نقل جاده‌ای

حدود 50 سال از تولید نیسان آبی، زامیاد 24 یا همان سایپا می‌گذرد اما با وجود تغییرات اندکی که در ساخت این وسیله نقلیه به کار رفته، تا به حال جایگزینی بهتر برای آن پیدا نشده است. چند سال پیش به طور مداوم گزارش‌های مبنی بر توقف خط تولید وانت نیسان یا زامیاد 24 به گوش می‎رسید که از سوی مدیران سایپا تکذیب می‌شد.

آنچه که مشخص است این است که حتی با توقف تولید نیسان آبی، همچنان تا سال‌ها پرونده این وسیله حمل و نقل معروف و پرقدرت باز خواهد ماند. تولید اولین نمونه‌های نیسان آبی در ایران به سال 1349 برمی‌گردد و نسل سوم این خودروی پرسرعت به نام نیسان جونیور توسط شرکت زامیاد تولید و عرضه شد.

قیمت باربری مناسب، قدرت و کشش بالا، هزینه‌های نگه داری پایین و در دسترس بودن قطعات نیسان آبی به وفور، از جمله دلایلی است که موجب شده تاکنون شاهد فروش بالای این نوع وانت باشیم.

وانت نیسان از ابتدای تولید تا به الان یکی از معروف‌ترین و رایج‌ترین وسیله حمل و نقل و باربری در ایران بوده است. بی گمان شرکت‌های باربری و اتوبار در تهران نیز از مزایای زامیا 24 غافل نشده‌اند و با اضافه نمودن آن به سایر وسایل حمل و نقل باربری، خدمات بهتر و شایسته‌تری را به هموطنان ارائه می‌دهند.

باربری و اتوبار صداقت بار

از میان شرکت‌های باربری مختلف که در تهران مشغول خدمات رسانی هستند، باربری و اتوبار صداقت بار با خدمات شایسته‌ای که به هموطنان ارائه می‌دهد، از معتبرترین مراکز حمل بار در تهران است. از جمله مزایا و خدمات صداقت بار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه کار از مهم‌ترین معیارهای انتخاب باربری است زیرا کسب تجربیات بیشتر، موجب ارائه خدمات ارزنده تری به کاربر خواهد شد. اتوبار صداقت بار بیشتر از 15 سال سابقه فعالیت و خدمات رسانی در حوزه حمل و نقل را داراست.
 • باربری و اتوبار صداقت بار خدمات باربری درون شهری تهران و برون شهری به سایر شهرهای ایران را به بهترین نحو ارائه می‌دهد.
 • در صداقت بار انواع وسیله حمل و نقل باربری مثل وانت و پیکان بار برای حمل موادغذایی، جهیزیه، اثاث، تجهیرات صنعتی، ساختمانی و… موجود است و به محل باربری فرستاده می‌شود.
 • تیم صداقت بار برای ارتباط سریع و آسان کاربران با این شرکت، از طریق شماره تلفن 1786 به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی است.
 • به منظور ایجاد ایمنی کامل برای لوازم و بار، صداقت بار افراد خود را به صورت کاملا حرفه‌ای آموزش می‌دهد تا بسته بندی اصولی و مطمئنی را انجام دهند.
 • چیدمان لوازم بعد از جابه‌جایی از دیگر خدمات ارائه شده توسط تیم باربری صداقت بار است.
 • با وجود تکنسین فنی صداقت بار هیچ مشکلی از ابتدا تا انتهای باربری پیش نخواهد آمد.
 • تکنسین فنی صداقت بار ایمنی منزل و مقصد را قبل از هرگونه چیدمانی به طور کامل میسنجد.
 • باربری و اتوبار صداقت بار فعالیت رسمی خود را زیر نظر اتحادیه باربری تهران آغاز کرده و با تبعیت از قوانین این مرکز مشغول به فعالیت است.
 • تعهد، اخلاق شایسته و احترام به مشتری از مهمترین خصوصیات کادر باربری صداقت بار است.
 • در صورت ارائه آدرس مقصد و مبدا و نوع بار از طریق چت آنلاین یا اپلیکیشن صداقت بار  می‌توان از هزینه‌های نهایی باربری که توسط مشاوران مجرب صداقت بار محاسبه می‌شود، مطلع شد.

 

 

2.6/5 - (35 امتیاز)

۱ دیدگاه برای “حمل بار با وانت و نیسان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *